כל המידע על התקנת סל הרמה למלגזה

 
המלגזות מתקשרות אצלנו לרוב, להרמה של ציוד מסוגים שונים, בעוד שבכדי להרים בני אדם לגובה, אנו משתמשים במתקני הרמה שונים (כגון למשל מנופי סל). אולם, האם ידעתם שאפשר לשלב בין השניים? כיום, מקובל מאד להתקין סל הרמה למלגזה, וזאת בעצם בכדי לקבל את יכולת ההרמה עבור בני אדם. בעצם, על מזלג ההרמה הרגיל של המלגזה, זה לא בטיחותי ולמעשה אסור להרים אדם. אולם, כאשר מתקינים סל הרמה למלגזה, הרי שמדובר על מתקן גדול מאד, בצורת סל ענק, שבתוכו יכול לעמוד אדם בצורה בטוחה מבלי ליפול, וכך הוא יכול לבצע עבודות שונות בגובה, להעביר ציוד בגובה, ועוד. אז מה חשוב לדעת על תהליך ההתקנה?
 
 

כמה הוראות חשובות בנוגע לשימוש בסל ההרמה

 
  • כמה אנשים מותר להרים? - לרוב, ההוראות קובעות כי בתוך סל הרמה למלגזה, מותר עד לשני אנשים בלבד להיות (לא כולל מפעיל המלגזה שנמצא מחוץ לסל עצמו כמובן). חל איסור מוחלט על יותר משני אנשים להיות על הסל, לא משנה מהו הגודל ויכולת הנשיאה של המלגזה. יש מלגזות שבהן יש אישור רק לאדם אחד לשהות בתוך סל ההרמה, אם הן קטנות יחסית.
  • משקל מקסימלי - הכלל הקבוע למשקל של האנשים ולכמות שיכולים לעלות הוא פשוט. יש קביעה כי סך המשקל של האנשים על סל ההרמה, לא יכול להיות יותר מחמישית מהמשקל הכולל שלמלגזה מותר להרים. כלומר, אם למשל למלגזה מותר להרים עד כ1,000 ק"ג - הרי שמשקל שני האנשים ביחד על המלגזה לא יכול להיות יותר מ250 ק"ג. יש לציין שמתוך זה יש גם לחשב את המשקל של הסל עצמו - שהרי גם אותו המלגזה צריכה להרים.
 
 
 
התקנת סל הרמה למלגזה
 
 
 
 

ואיפה רוכשים את הסל המתאים?

 
אם אתם מעוניינים בהתקנה של סל הרמה עבור המלגזה שלהם, וכן מעוניינים בשירות מתאים לתיקון הסל, אתם מוזמנים לפנות לחברת מטריאל הנדלינג - החברה המובילה בישראל לטיפול, מכירה השכרת מלגזות וציוד נלווה עבור מלגזות. השאירו את הפרטים שלכם וצרו אתנו קשר, ותוכלו ליהנות מסל מעולה.