חידושים ושיפורים במלגזות

 

שיפורים במלגזות - לעבודה נוחה, בטוחה ויעילה יותר

 
 
 
המלגזות הן מכלי הרכב השימושיים ביותר בתעשייה ולמרות שכולנו מכירים אותן באופן שטחי ביותר, המלגזה מאפשרת עבודה הרבה יותר מאומצת בפרקי זמן קצרים. גם למלגזה יש שיפורים ניכרים במרוצת השנים והיום מלגזה ממוצעת יכולה להציג ביצועים הרבה יותר טובים מבחינת הספק עבודה, יכולת הרמה, עמידות לאורך שנים, צריכת דלק וכמובן בטיחות.
 
 
 

חידושים בתחום הבטיחות

 
 
 
החידושים הכי חשובים הם בתחום הבטיחות והיום כל מפעיל מלגזה יכול לדעת שהטכנולוגיה שומרת עליו גם במקרים בהם הוא יטעה. בין שיפורי הבטיחות במלגזות החדשות ניתן למצוא:

זוויות ראייה מרחביות שמסייעות למפעיל המלגזה להבין בדיוק מה נמצא סביבו. יחד עם תמרונים טובים יותר שהמלגזות החדשות יכולות לבצע אפילו בשטחים קטנים, הראייה לשטחים רבים יותר וביטול השטחים המתים מפחיתה תאונות בצורה ניכרת.

פנס אור כחול שמאיר אל עבר הכיוון אליו המלגזה נוסעת ובכך יכול למנוע תאונות עם עובדים אחרים או מלגזות אחרות.

חידושי בטיחות להרמת משאות כבדים - כל מלגזה יכולה לשאת משא במשקל כבד מאוד הודות למרכז הכובד שלה ששומר על יציבות מוחלטת. היציבות הזו משודרגת ביותר ככל שהשנים חולפות והיום מפעיל המלגזה יכול להיות בטוח שהמלגזה תישאר יציבה לחלוטין גם בהרמה לגובה רב. כמו כן המושבים נוחים יותר ומקלים על המפעל בעבודה לאורך זמן.
מנגנון בטיחות - פעמים רבות קורה שהמלגזה מופעלת בטעות. מישהו התיישב על המלגזה כדי לנוח או סתם בתור בדיחה ובטעות הפעיל אותה. כיום, מלגזות חדשות כוללות מנגנון בטיחות שמאפשר להפעיל אותן (אם זו הפעלת גיר, ברקסים וכו') רק עם רצועת המושב נסגרת, קרי מישהו חגר ורוצה להשתמש בה, ולעתים רק בהפעלת המלגזה עם כרטיס א וצ'יפ אלקטרוני כך שתפעל רק עם עובדים מורשים. כמו כן מערכות הבקרה המתקדמות.

שיפור יציבות המלגזה – המלגזות החדשות מגיעות עם מערכת בקרת יציבות מתקדמת המגנה על מפעיל המלגזה בסיטואציות מסוימות.
 
 
מלגזה מתקדמת מבית דוסאן
 

חידושים במנוע ובחלקים נוספים במלגזה

 

מנוע: המנוע הוא ללא ספק אחת הרכיבים החשובים בכל כלי רכב מנועי, כמו גם במלגזה. המנועים החדשים הינם ירוקים וחסכוניים יותר. מנוע הדיזל של מלגזות דוסאן למשל כולל מערכת בעירה חדשנית בהתאם לתו התקן של אירופה "ירוקה". משפר את יעילות העבודה במלגזה וכן מקטין רעידות ומפחית רעשים. בנוסף, המנוע כולל עיצוב חדשני בעל מראה מרשים.

מצברים: המלגזות החדשות, באמצעות תקשורת אלחוטית מאותתות על כשלים ובעיות כלשהן במצבר ועל כבלי הטעינה. בנוסף, הטכנולוגיה המתקדמת של המצברים לא באה על חשבון על נוחות התפעול, אלא להיפך – המצברים פשוטים להפעלה, כשהמטענים הפכו לאוניברסליים עבור מגוון דגמים של מצברים – מבחינת גודל, סוג וכו'. פיצ'ר חדיש ושימושי נוסף הוא אפשרות בדיקת מצב הסוללה עבור התקני תקשורת ניידים.

צמיגים: צמיגי המלגזות החדשים יעילים יותר וחזקים יותר אשר מתאימים לסביבות עבודה עם תנאי שטח לא קלים. ישנם צמיגים שאינם משאירים סימנים כלל וצמיגים בעלי מבנה מיוחד העלה את רמת הבטיחות של מפעיל המלגזה. כמו כן הצמיגים החדשים ברי יכולת מחזור גבוהה יותר לעומת הצמיגים הישנים – שיפור איכות הסביבה.

מערכות בקרה וניטור: מערכות הבקרה של המלגזות החדשות הינן מתקדמות יותר ועברו מהידראוליקה לאלקטרוניקה. מערכות אלו מאפשרות מעקב יעיל אחרי הביצועים של רכיבים שונים במלגזה, אם זה מנוע, מצברים, מערכת היגוי, אחזקה של המלגזה ועוד.

פיצ'רים נוספים: המלגזות החדשות מתאפיינות בפיצ'רים שונים המתחברים לזרועות המלגזה, כגון: כמו הרמת צינורות דקים, טאטוא מגרשים וכמובן תמרונים טובים יותר ועלויות הפעלה נמוכות. כמו כן חל שיפור בחלונות ומגני רוח, המקלים על עבודתו של המפעיל באזורים פתוחים ובתנאי מזג אוויר קשים.

שיפור בצריכת הדלק – המלגזות הישנות, במיוחד מלגזות הדיזל, התאפיינו בצריכת דלק גבוהה. עם השנים עם שיפור המנוע ואלמנטים נוספים במלגזות חל שיפור בצריכת הדלק של המלגזה - במלגזת הדיזל המאסיבית וכמובן במלגזה החשמלית בעלת ההנעה החשמלית החסכונית בדלק.
 

מטריאל הנדלינג - לעבוד עם המלגזות המתקדמות ביותר

 
מטריאל הנדלינג בע"מ מייבאת ומשווקת מלגזות מתקדמות עבור כל גופי התעשייה. המלגזות שלנו עומדות בחזית קדמת הטכנולוגייה והופכות את העבודה השוטפת לנוחה יותר עבור המפעיל ויעילה יותר עבור המפעלים ובתי העסק מה שמוביל לתפוקה גדולה יותר. במידה ואתם מעוניינים במלגזה חדשה או ישנה עבור העסק שלכם צרו איתנו קשר ואנו נסייע לכם בבחירת מלגזה המתאימה בצורה אופטימלית עבור האופי של העסק שלכם.


מעוניין במלגזה מתקדמת עבור העסק שלך? צור קשר עם כעת עם המומחים של מטריאל הנדלינג בע"מ -


072-3250311