חלקי חילוף למלגזות

 
 
 
המלגזה הינה כלי משא המשמש להרמת משאות כבדים. לרוב השימוש במלגזה נעשה במקומות בהם נדרשת העברה והרמה של חומרי בניין, חפצים כבדי משקל וסחורות מסיביות שונות. מלגזות נמצאות בשימוש בעבודה החקלאית, במחסנים מסחריים, במפעלים ואזורי תעשייה ובמשרדי ענק. מקומות בהם נעשה שימוש רב במלגזות נזקקים פעמים רבות לתחזוקה קבועה של המלגזות שברשותם. התחזוקה כוללת את ניקיונן של המלגזות, בדיקת תקינותן והשגת חלקי החילוף הנדרשים לתחלופה קבועה. במאמר הבא נפרט את כל מה שרציתם לדעת אודות חלקי חילוף למלגזות.
 
 
 

כל מה שרציתם לדעת אודות חלקי חילוף למלגזות

 
 
 
כיסא נהג מלגזה: כיסא הנהג למלגזה משמש את הנהג של המלגזה נאמנה. כל מלגזה מחויבת בהתקנת כיסא נהג, וכאשר כיסא זה נהרס או נפגע יש להחליפו. החליפו את כיסא נהג המלגזה בכיסא הטוב ביותר בתחום, על מנת שעבודת נהג המלגזה תהיה נוחה, וכתוצאה מכך גם איכותית יותר.

ג'נטים וצמיגים למלגזה: החלפת צמיגי המלגזות הינה אחת מן הפעולות החשובות ביותר בתהליך התחזוקה של מלגזות שונות. וודאו כי נפח האוויר בצמיגים נכון, כי גודלם וסוגם מותאם לדגם המלגזה בה אתם משתמשים, כי אינם חתוכים או פגועים בצורה כלשהי וכי אינם שחוקים ממאמץ. במידת הצורך החליפו את הצמיגים בצמיגי מלגזה חדשים ותקינים. קחו בחשבון כי צמיגי מלגזה שונים מיועדים לשטח עבודה שונה.

פאנל למלגזה: גם לוח הבקרה על עבודת המלגזה דורש החלפה לעתים. החליפו פאנל זה בפאנל המתאים לסוג ודגם המלגזה בה אתם משתמשים, וודאו כי הוא נכנס במלואו למקום המיועד לו.

פרופלור למלגזה: גם הפרופלור של המלגזה דורש החלפה ותיקון מדי פעם. עקבו אחרי אופן פעולתו והחליפו אותו כאשר הוא מתחיל להשמיע רעשים חשודים.

בוכנה הידראולית למלגזה: כאשר המלגזה מפסיקה לעבוד, אחת מן הסיבות האפשריות לתקלה הינה ליקוי בבוכנה ההידראולית. למזלנו, גם אביזר זה ניתן להחלפה בקלות ובמהירות. התאימו את הבוכנה ההידראולית לסוג המלגזות שברשותכם.

מטען: גם אמצעי הטעינה של המלגזה עלול לשבוק חיים. זוהי בעיה שקל להבחין בה, ברגע הניסיון לטעינה של המלגזה. ניתן לרכוש מטען חדש למלגזה בקלות רבה, על ידי הגעה לכל מוסך אשר מטפל במלגזות.

בוכנת גז: כאשר בוכנת הגז מפסיקה להגיב, חשוב להחליפה במהירות האפשרית. אי החלפה של בוכנת הגז עלולה לגרום לליקויים חמורים יותר ולסכן את חיי המשתמש בה.

מכלול חשמלי: בדקו תדיר את תקינותו של המכלול החשמלי והחליפו אותו בהתאם לצורך.

בקר אלקטרוני: וודאו כי הבקר האלקטרוני מתפקד כנדרש. מוסכי מלגזות רבים יכולים לעזור בתיקונו והחלפתו.

 
 

וודאו כי המלגזה שלכם נמצאת ברמת הכשירות המרבית

 
על מנת לשמור על המלגזה העסקית שלכם תקינה, בטיחותית ומתפקדת, יש לערוך לה בדיקות ובקרות איכות קבועות. אל תתנו לעובדים שלכם להשתמש במלגזה שאינה מאושרת כמלגזה בטיחותית. אנו מקווים כי הרשימה שסיפקנו לכם מאפשרת לכם לקבל מושג אודות התחומים השונים בהם נדרש לטפל בעת תחזוקת מלגזות, וחלקי החילוף הנפוצים ביותר בקרב מלגזות שונות. במחסן החלפים למלגזות של מטריאל הנדלינג ציוד מלגזות חדשות וישנות ושלל רב של ציוד היקפי לעבודות בנייה ותעשייה שונות ומגוונות.
 
קורס מפעיל מלגזה