כמה שוקלת מלגזה?

 
 
 
אחד המאפיינים החשובים של מלגזה הוא המשקל שלה, או יותר נכון כושר ההרמה שלה. המלגזות מתחלקות למספר אמצעי הנעה כשהנפוצים ביניהם הן מלגזות חשמליות ומלגזות דיזל. בנוסף לאמצעי ההנעה המלגזות מתחלקות לסוגים שונים בהתאם לשטח וסוג הציוד המורם. מלגזות היגש למשל הינן מלגזות המותאמות למחסנים ובהן ניתן להרים את המשא משני צידי המלגזה, מלגזות שדה לעומת זאת הינן מלגזות המותאמות לעבודה בשטח.

 
 
 

מלגזות דיזל - כושר הרמה גבוה

 
 
 
מלגזות דיזל הנן מלגזות השוקלות מטונות בודדים עד עשרות טונות ומתאפיינות בכושר הרמה גבוה יותר, כאשר ישנן מלגזות אשר מסוגלת להגיע לכושר נשיאה עצום של כ-20 טון. עבודה בשטח הינה לרוב עבודה מאסיבית ומאומצת יותר, הכוללת העמסה של ציוד כבד כמו קונטיינרים, מכולות המכילות ציוד כבד ועוד. הלכך, בתנאי שטח אלו נעשה שימוש רב במלגזות דיזל בעלות כושר הרמה גבוה. הבחירה של סוג המלגזה משתנה בהתאם לסוג העסק והציוד המורם, כאשר כושר ההרמה של המלגזות נע בין משקל של מספר טונות בודדים עד ל-20 טונות ומעלה.
 
 
מלגזות דיזל כושר הרמה גבוה
 

משקל וכושר הרמה של מלגזות חשמליות

 
מלגזות חשמליות אשר מונעות באמצעות סוללה חשמלית, הינן מלגזות יעילות וחסכוניות בחשמל אך כושר ההרמה שלהם הוא נמוך יותר לעומת מלגזות הדיזל. מלגזות אלה שוקלות מספר טונים בודדים והינן בעלות כושר הרמה של עד כ-8 טונות ולכן מלגזות אלה נפוצות מאוד במחסנים קטנים וגדולים, אך פחות בעסקים הפועלים בשטח ומשתמש בציוד בעל משקל כבד במיוחד.
 

לבחור במלגזה המתאימה לצרכי העסק

 
 
היצע המלגזות כיום הוא רחב, ישנן מלגזות מתקדמות טכנולוגית הכוללות פיצ'רים המתאימים ספציפית לתחום תעשייתי ושטח עבודה מסוים, ישנן מלגזות בעלות כושר הרמה, גובה עבודה ומרחב תמרון שונה וכן מלגזות בעלות צריכת דלק שונה. כך שטרם הרכישה או ההשכרה של המלגזה הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את המלגזה לסוג העסק והשטח בו אנו נשתמש במלגזה.


 
מעוניינים לרכוש מלגזה במשקל מסוים? אנו במטריאל הנדלינג נשמח לסייע לכם בבחירת מלגזה מתאימה -


072-3250311