מהי בעצם מלגזה ניידת רגלית?

 
 
בין שלל סוגי המלגזות, אחת המלגזות הבולטות ביותר, היא זו שמכונה מלגזה ניידת רגלית. כפי שניתן לנחש משמה, מנגנון ההפעלה שלה איננו חשמלי ואיננו מופעל על בסיס מנוע כמו מלגזות דיזל - אלא הוא מופעל באופן ידני (או רגלי, אם רוצים להיות מדויקים). למעשה, זוהי מלגזה מיוחדת שמפעיל אותה אדם שנוהג בה ומכוון אותה לפי תנועות גופו המיוחדות ולפי מערכת היגוי ידנית שמאפשרת לו את השליטה המתאימה. באופן טבעי, התפעול של מלגזה זו הוא מעט שונה, המטרות שלה הן שונות, וגם הרישיון הנדרש עבורה הוא שונה.
 

להכיר מקרוב את המלגזה הניידת

 
  • מי רשאי להפעילה? - עבור כלל המלזגות יש צורך ברישיון נהיגה ורישיון מיוחד להפעלת מלגזה - אך במקרה של מלגזה ניידת רגלית המצב הוא אחר. מאחר שהיא מבוססת על מנגנון אנושי ולא על מנוע כזה או אחר, הרי שמי שמפעיל אותה לא צריך להיות עם רישיון נהיגה! זה כמובן יתרון גדול מבחינת שכירת כוח האדם. עם זאת, יש לזכור שבכדי להפעיל מלגזה ניידת רגלית, עדיין נדרש היתר הפעלה, מה שאומר שהמפעיל חייב להיות בן 16 לפחות ולעבור השתלמות בתחום - אך כאמור, איננו חייב להיות בהכרח עם רישיון נהיגה.

  • למה היא משמשת? - מטבע הדברים, המלגזה הרגלית היא קלת משקל יותר, וגם מזלג ההרמה שלה מיועד להרמת משקלים קלים יותר. עם זאת, היא מאד שימושית. יש לזכור שגם בתנאי שטח וגם בתוך מפעלים ומחסנים, לא תמיד צריך להרים ציוד במשקל של עשרות טונות - אלא יש גם ציוד ששוקל כמה עשרות ק"ג בלבד ויהיה נוח להרים אותו עם מלגזה רגלית. כמו כן אפשר לייצר מלגזות רגליות גדולות יחסית שנותנות מענה לציוד רב שאיננו כבד.

  • היכן אפשר להפעיל אותה? - בכל מקום למעשה, ואין לה מגבלה מיוחדת. המגבלה העיקרית היא שמותר להפעיל אותה במהירות של 30 קמ"ש לכל היותר.
 

מעוניינים במלגזה הזו?

 
אם אתם מעוניינים לרכוש מלגזה ניידת רגלית או לשכור אחת כזו, הגעתם למקום הנכון! דרך חברת מטריאל הנדלינג תוכלו למצוא את מגוון המלגזות הניידות במחירים נוחים במיוחד. השאירו את כל הפרטים שלכם באתר, ונוכל לספק לכם מלגזה איכותית.