מערכות ואביזרי בטיחות למלגזה

 
 
 
המלגזה היא כלי רכב בעל יעילות גבוהה לשינוע והרמה של ציוד כבד, אך שימוש לא זהיר בה עלול לסכן את הנהג והסביבה. הנה מספר מערכות ואביזרים שנועדו להגדיל את רמת הבטיחות בעת השימוש במלגזה.

 
 
 

הגנה פיזית על הנהג

 
 
 
ההגנה החשובה ביותר לנהג היא ההגנה הפיזית שיש לו, הגנה שתשמור על הנהג בריא ושלם. מדובר באביזרים בסיסיים למדי כמו למשל קסדה וחגורת בטיחות שחייבים להתאים לנהג ולשמור עליו בתוך מסגרת הבטיחות של המלגזה, כאשר גם מסגרת הבטיחות היא מנגנון חשוב מאוד. מסגרת הבטיחות היא למעשה מסגרת פלדה שמשמת כמעטפת שמגנה על הנהג גם כאשר המלגזה מתהפכת.
 
 
מערכות בטיחות למלגזה
 

מערכות בטיחות אקטיביות

 
לצד אביזרי בטיחות כמו קסדה וחגורת בטיחות יש גם מנגנוני בטיחות אקטיביים. לדוגמא, יש מנגנון בטיחות שמונע מהמלגזה לבלום בצורה פתאומית. בלימה פתאומית יכולה להיות סכנה גדולה למלגזה כאשר יש לה מטען, וככל שהוא יהיה כבד יותר כך הבלימה תהיה בעייתית יותר. יש גם מערכות בטיחות שדואגות שההרמה של המטען תהיה ברצף וכך לא יהיו תקיעות שיכולות לגרום למלגזה לאובדן יציבות. אלו הם רק חלק קטן מהמנגנונים שעוד משתפרים עוד ועוד עם השנים.
 

מערכות למניעת תאונות

 
 
ישנן מערכות הגנה שמונעות תאונות שנגרמות לאו דווקא מתפעול לא נכון של מפעיל המלגזה, אלא מאי זהירות של נהגים או עובדים אחרים. למשל, יש למלגזות בימינו פנס עם אור כחול שאפשר לראות גם ביום, וכך כולם יודעים שהמלגזה עומדת לעבור ומפנים לה דרך . יש מנגנוני בלימה אוטומטיים, זוויות הראייה טובות יותר ויש גם מנגנוני איזון יציבות שמונעים סטיות ונפילות.

 
 

מערכות בקרה ושליטה

 
 
בנוסף למערכות בטיחות אקטיביות שמתערבות בפעולת המלגזה ואף מנהלות אותה, יש גם מערכות שעוזרות לשליטה ובקרה טובה יותר על מה שקורה במלגזה. מערכות אלו יכולות להיות אמנם קטנות מאוד אך הם אלו שעושות את ההבדל. למשל, יש לוח מחוננים שמאיר כאשר ישנה בעיה ולפי נורת החיווי אפשר להבין בדיוק מה הבעייתיות ולעתים גם מדוע המלגזה לא מאפשרת פעולה מסוימת. יש גם דוושות נוחות יותר שעוזרות לשלוט טוב יותר על המהירות של המלגזה ויש גם כיסאות נוחים מאוד לנהגים, כדי למנוע כל כשל תפקודי ותפעולי כלשהו שיכול לגרום לבעיה במהלך ההרמה או הנסיעה.

 

מטריאל הנדלינג – מלגזות עם רמת בטיחות גבוהה

 
אנו במטריאל הנדלינג מספקים מגוון מלגזות איכותיות, אשר מגיעות עם מערכות בטיחות מתקדמות עם רמת בטיחות גבוהה. במידה ואתם מעוניינים ברכישת מלגזה אנו נדאג להתאים לכם מלגזה שתתאים לצרכים של העסק ותספק לבטיחות מירבית לנהג ולסביבת העבודה.
 
לייעוץ בתחום המלגזות צרו קשר כעת עם מטריאל הנדלינג בע"מ:


072-3250311