מתי כדאי לשכור מלגזה

 
פרויקט חד פעמי בענפי התעשייה והמסחר הוא הזדמנות יוצאת דופן להתעניין לגבי אפשרות של מלגזות להשכרה. בפרויקט כזה אין טעם להשקיע עשרות אלפי שקלים ברכישת מלגזה חדשה. כיום ניתן לשכור כמעט את כל דגמי המלגזות, בעלות אטרקטיבית ותוך התאמת השירות לצרכי הלקוח. המטרה היא להשתמש במלגזה עבור תפעול מפעלי ייצור, סדנאות עבודה או מחסנים. מטרה אחרת יכולה להיות השכרת מלגזה לטובת עבודות בנייה, לוגיסטיקה ושינוע.

כדאי לשכור מלגזה גם אם הנתונים הכלכליים מצביעים על כך שמדובר על האפשרות הטובה ביותר. השוואה פשוטה בין העלויות המשוערות של רכישת מלגזה לבין ההוצאות על מלגזה שכורה יכולה לעזור בהקשר הזה. את ההשוואה כדאי לבצע לפי דגם המלגזה, המפרט הטכני והנתונים על עומס מקסימאלי ומרכז כובד קדמי.
 
 
 

מסלולי מלגזות להשכרה

 
מבחינת מחירים, העלות של מלגזות להשכרה יורדת ככל שתקופת ההשכרה מתארכת. בתנאי ליסינג אפשר לשכור מלגזה לתקופה ארוכה ולהחליף אותה במלגזה חדשה. יש שלושה מסלולים עיקריים בהם ניתן להשתמש על מנת לשכור מלגזה:

 
 
 
לשכור מלגזה
 
 
 
 

אפשרויות השכרה שונות

 
האפשרות הראשונה מתאימה ללקוחות פרטיים המבצעים שיפוץ בדירה, בנכס או בעסק. זו גם האפשרות המועדפת על קבלני בנייה שלא רוצים לשאת בהוצאות על מלגזה למכירה. האפשרות השנייה רלוונטית גם היא לאנשי מקצוע ובעלי מלאכה, אך קיימות גם חברות המשתמשות בה. עם זאת, האפשרות השלישית מנוצלת בעיקר על ידי חברות גדולות העוסקות בתחומי מסחר, תעשייה ולוגיסטיקה. חברות אלו מבצעות סוג של מיקור חוץ ושוכרות מלגזות בדגמים המתאימים לאופי העבודה
 

מה חשוב לבדוק?

 
הדבר החשוב הוא לברר האם שירותי השכרה כוללים גם תיקונים, תחזוקה ופתרון לבעיות העלולות להתעורר באופן בלתי צפוי. צוות תחזוקה מטעם החברה המציעה שירותי השכרה אמור להיות זמין במהלך כל התקופה. הצוות מבצע את עבודות התחזוקה ומבטיח את יעילות המלגזה בעבודות שונות. כך אפשר להמשיך להשתמש במלגזות באופן רציף מבלי להפסיד ימי עבודה או להתעכב עם סיום פרויקטים.