מתי להחליף מלגזה?

 

המלגזה דורשת טיפול והחלפה עם הזמן

 
 
 
המלגזה היא אמצעי רב שימושי לשם הרמה ושינוע ציוד. לא כל המלגזות מתאימות לאותו שימוש ולכן ניתן למצוא כול כך הרבה סוגים של מלגזות אשר משולבות בכל התעשיות. כל מקום שדורשת ארגון מהיר של מלאי או שינוע של סחורה כבדה צריך לעשות שימוש במלגזה איכותית אך מה לעשות שעם הזמן היא נשחקת כמו כל כלי רכב אחר ויש צורך לטפל בה או להחליף אותה. יש סימנים מסוימים בהם ניתן להבין שהמלגזה חייבת החלפה והיעילות שלה מאוד נמוכה. חשוב להבין שכל מלגזה מגיעה לסופה לא משנה כמה תשמרו עליה ולכן התהליך טבעי וברור.
 
 
 

לשמור על תחזוקה נכונה וניקיון יסודי

 
 
 
אם רוצים להאריך את השנים של המלגזה חשוב מאוד להשתמש בה לפי ההוראות. חשוב מאוד שאדם שיודע כיצד להשתמש בה ומכיר את כול הפונקציונליות שלה ישתמש בה בחוכמה וכך היא לא תקבל בלאי מהר מידי. לפעמים מאמצים את הזרועות שלה ואת המנוע שלה יותר ממה שניתן גם לפי הוראות היצרן ולכן היא מגיע לסופה מהר יותר מתמיד. ניקיון של כל הזרועות ושימון שלהן יכול להוביל לחיים ארוכים וכך גם תימנעו מתקלות ותרוויחו עבודה מהירה וחלקה הרבה יותר. המלגזה היא אחד הכלים הכי יעילים בכל מפעל ובכל מחסן ואסור לזלזל בו או להמעיט מערכו ורק כשעובדים בלעדיה מבינים שזה בלתי אפשרי.
 
 

מתי יודעים שהגיע הזמן להחליף מלגזה?

 
• הרגע בו אתם מבינים שצריך להחליף מלגזה יכול להיות רגע די מעצבן כיוון שמלגזה לא עולה מעט כסף ולהחליף מלגזה שעבדתם איתה שנים יכול להיות כואב בלב. כמו שנקשרים לכלי הרכב שלנו וקשה לנו להיפרד מהם גם מלגזה היא כלי שאנו משתמשים יותר מהרכב הפרטי במהלך העבודה ולכן חשוב מאוד לקבל את ההחלטה לטובת העבודה כולה. כשהמלגזה מתחילה לקרטע ואינה פועלת כמו פעם ,שהכוח שלה נראה חלש יותר והמנוע שלה עושה מאמצים רבים הגיע הזמן לשלוח אותה לבדיקה שיכולה לבשר על סופה שקרב ובא.

• פעמים רבות ניתן להחליף למלגזה חלקי חילוף אך לא תמיד זה משתלם. חשוב מאוד לעשות את החשבון שלכם עד כמה המצב של המלגזה רע ועד כמה שינוי בחלק מסוים יכול באמת להועיל לטווח הארוך ולא רק לטווח הקצר. המחשבה על הטווח הקצר יכולה להיראות לנו זולה אך בטווח הארוך עם הפנים לעתיד בשנים הקרובות החלפה של כל המלגזה למלגזה חדשה הוא הצעד הנכון.

צריכת הדלק של המלגזה מהווה קריטריון גדול להחלפה שלה. כשאנשים מחפשים מלגזה לטווח הארוך הם מעדיפים לרכוש מלגזה מעט יותר יקרה וחסכונית ואז ליהנות מצריכת דלק מועטה שבאה לידי ביטוי בחיסכון של כסף רב. כשהמלגזה כבר ישנה וזקנה צריכת הדלק שלה יכולה להשתנות. היא תתאמץ יותר לבצע פעולות מסוימות ואתם יכולים לגלות קשיים רבים בתפעול שלה ובתחזוקה יקרה מאוד.
 

שינוי במהלך העבודה ובהיקף העבודה

 
לפעמים השינוי הנחוץ במלגזה חדשה אינו נובע מהמלגזה הקיימת. בעוד המלגזה שלנו ממשיכה לפעול בצורה נאמנה יכול להיות שהיקף העבודה השתנה. מחסן שגדל, סחורה שמוזרמת בכמויות רבות ועוד קריטריונים רבים יכולים להשפיע על סוג המלגזה ועל הגודל שלה ויכולת העבודה שלה. אם הייתה לנו מלגזה קטנה יכול להיות שהיקף העבודה גדל והגיע הזמן למלגזה חזקה יותר. גם מעבר משימוש חיצוני לשימוש פנימי למשל במחסנים מקורים יכול לגרום לנו להחליף את המלגזה בלית ברירה למלגזה חשמלית.
 
 
מתי להחליף מלגזה