עבודה עם מלגזות בעונת החורף

 
 
 
עד לפני כמה שנים, מפעלים ובתי עסק שבחרו במלגזות חשמליות לבית העסק או למפעל שלהם עמדו בפני בעיה- בעונת החורף הגשומה (או גשומה יחסית, לפחות בישראל), לא ניתן לעבוד עם מלגזות חשמליות בשטח חיצוני למפעל או לבית העסק מחשש לפגיעה במלגזות. הסיבה לכך היא שהמלגזות היו מיוצרות מחומרים שאינם עמידים לתנאי מזג אוויר קשים. החומרים, אם חלילה היו באים במגע עם מים, היו גורמים לקצר חשמלי בתוך החיווט של המלגזות עצמן, וזה עוד במקרה הטוב.

במקרה היותר גרוע, המים היו גורמים להתחשמלות רצינית של הנהג המתפעל את המלגזה או חלילה לצוות הפועלים שסביבו. בנוסף, החשמל היה יכול לגרום לדליקה במפעל או בבית העסק, מה שהיה גורם לנזק חמור ומסכן בריאותית את כל מי שנמצא, וגם מסוכן כלכלית. לאור זאת, מלגזות חשמליות יצאו מכלל שימוש בשטחים חיצוניים, ובעלי מפעלים אשר רצו להפעיל מלגזות בשטח חיצוני למפעל (שאינו מקורה) היו משתמשים במלגזות דיזל. אם כן, כיצד עלינו לעבוד עם מלגזה בימי החורף הגשומים? הנה מספר טיפים לפניכם.
 
 
 

טיפים לעבודה עם מלגזות בעונת החורף

 
 
 
רכשו מלגזה חדשה ועמידה- היום המצב כבר אחרת. לאחר שהבינו רוב החברות כי המלגזות החשמליות שלהן אמנם טובות, חלקן יותר וחלקן פחות אך בהחלט ניתן לעשות בהן שימוש ראוי בעסק או במפעל או במחסן, אך כאשר זה נוגע למים המלגזות החשמליות הן לא יותר מקופסת שימורים במקרה הטוב. אם כן, כיום רוב המלגזות החשמליות מצופות בחומרים עמידים למים ששומרים על הציוד וכמובן על הצוות המתפעל מפני נזקי התחשמלות חלילה. היתרון במלגזות חשמליות עמידות למים הן שלא רק שניתן לעבוד עם מלגזה בתנאי מזג אוויר קשים, אלא גם משתמשים פחות בדלק והדבר גם חוסך בעלויות וגם מפחיד פליטת גזים מזהמים. בנוסף, ייתכן ולא תצטרכו לקנות גם מלזות חשמליות לשטח מקורה וגם מלגזות דיזל לשטח חיצוני.

בדקו מאיזו חברה אתם רוכשים את המוצר- מלגזות דוסאן ומניטו, אשר מיובאות ומשווקות על ידי מטריאל הנדלינג בע"מ, נחשבות חברות טובות ואמינות מאוד. מומלץ לקנות מלגזה שלהן עקה התקלות הנמוכות, התחזוקה הפשוטה והבטיחות והיעילות של מלגזות אלו. כמובן, חשוב לזכור כי לא רק שעלינו לקנות מוצר טוב, אלא עלינו גם לבחור את המוכר היטב. וודאו כי החנות ממנה אתם רוכשים את המלגזות מסוגלת לספק לכם בדיוק את השירות שאתם רוצים וצריכים. ניסיון, אמינות ומקצועיות הן דברים חשובים מאוד למוכרי מלגזות.

סוללה טעונה- וודאו כי הסוללה טעונה במלואה. לפני יציאה לשטח עם מלגזה חשמלית המותאמת לתנאי מזג אוויר קשים בעזרת חומר איטום, כדאי לוודא כי הסוללה טעונה במלואה. הסיבה לכך היא שהדבר יחסוך לכם תקלות, יחסוך גם זמן שכן לא תצטרכו להטעין את הסוללה באמצע העבודה וכמובן בסופו של דבר עבודה רציפה תחסוך לכם שעות עבודה וכסף. מומלץ לצאת לעבודה בשטח רק עם סוללה טעונה עד הסוף.

 
 
קורס מפעיל מלגזה